Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/design/public_html/serwis-klimatyzacji-lodz.pl/panel/baza.php on line 6
Klimatyzacja i zdrowie
Arctic Łódź
ARCTIC KLIMAT
91-357 Łódź
ul.Liściasta 17
tel. 42 279 40 20
biuro@arcticklimat.pl
Zapraszamy


Na początku warto zaznaczyć, że przy prawidłowym użytkowaniu i regularnej konserwacji
klimatyzator nie ma negatywnego wpływu na zdrowie. Wręcz przeciwnie - nowoczesne klimatyzatory, dzięki swoim dodatkowym funkcjom, mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia i zapobiegać różnorodnym schorzeniom.

W klimatyzacji, która jest nieodpowiednio konserwowana mogą rozwijać się pleśnie, gdyż wilgotne środowisko sprzyja namnażaniu się grzybów. Zanieczyszony klimatyzator będzie rozpylał grzyby w powietrzu podczas jego działania. Dlatego tak ważne jest aby regularnie czyścić i konserwować swój klimatyzator.

 

Jakie zagrożenia niesie ze sobą używanie zanieczyszczonej klimatyzacji:

-      podrażnione błony śluzowe

-      katar

-      ból gardła

-      alergie

-      zapalenie spojówek

-      kaszel

-      napad astmy

-      problemy z układem oddechowym

 

Jak działa klimatyzator po konserwacji:

-      neutralizuje unoszące się w powietrzu bakterie wirusy i grzyby

-      oczyszcza powietrze z kurzu i mikroorganizmów

-      usuwa nieprzyjemne zapachy, dym papierosowy

-      eliminuje lotne związki organiczne

-      usuwa sierść zwierząt

-      wpływa korzystnie na dolegliwości alergiczne


UWAGA!

Należy unikać odgrzybiania klimatyzatora domowymi środkami. Wiele osób próbuje dokonac konserwacji na własną rękę – używając środków chemicznych niszczących grzyby (np. Domestos, Cif ). Ich opary są często bardzo szkodliwe dla zdrowia, a klimatyzator dodatkowo skutecznie rozprowadza je w pomieszczeniu, co może miec bardzo negatywny wpływ na zdrowie i odporność organizmu.


Firma Arctic Klimat Łódź instaluje pompy ciepła oraz zapewnia kompleksowy montaż i serwis klimatyzacji. Wykonujemy fachowe usługi montażu, serwisu i naprawy klimatyzatorów w Łodzi i całym województwie. Rekuperacja i wentylacja powietrza jest kolejną świadczoną przez nas usługą, która opiera się przede wszystkim na klimatyzacji oraz pompach ciepła. Sprzedawane przez nasze przedsiębiorstwo pompy ciepła oraz klimatyzatory są produktami pochodzącymi z renomowanych merek, które od wielu lat wytwarzają urządzenia do przemysłu chłodzenia i klimatyzacji. Bardzo ważne jest okresowe czyszczenie klimatyzacji ponieważ zanieczyszczone klimatyzacje są niebezpieczne dla zdrowia(katar, kaszel, podrażnienie błony śluzowej). Dzięki wysokim standardom, profesjonalnej kadrze specjalistów oraz doświadczeniu firmy jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim naszym klientom wysoki poziom usług oraz bezpieczeństwo. Naprawa klimatyzacji odbywa się również w ramach gwarancji, która jest udzielana klientowi nawet na okres 5 lat. Wycena montażu oraz instalacji klimatyzacji jest świadczona u klienta na miejscu, w biurze czy też w domu i jest darmowa na terenie Łodzi. Na przestrzeni lat, doświadczenie zdobyte na terenie Łodzi oraz w całej Polsce sprawiło, że jesteśmy w stanie wykonywać instalacje pomp ciepła, które zapewniają naszym klientom nawet do 70% oszczędności w skali całego roku.